2 Haftalık Geçmişine Rağmen PUBG ve GTA 5'ten Daha Fazla Oynanan Oyun: Valheim

Bağımsız geliştirici tarafından 2 Şubat'ta yayınlanan Valheim, Erken Erişim'de olmasına rağmen yüz binlerce oyuncuya ulaştı. Viking kültürünü sergileyen oyun, RPG ve hayatta kalma deneyimini açık dünya türüyle birleştiriyor.

2 Haftalık Geçmişine Rağmen PUBG ve GTA 5'ten Daha Fazla Oynanan Oyun: Valheim

Dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu Steam, her gün onlarca yeni oyun yayınlıyor. Bu oyunların çoğu kulağa böyle gelmese de, bazı oyunlar rekabette öne çıkıyor. Bu haberde 2 Şubat'ta yayınlanmasına rağmen dünyanın en popüler oyunlarını geride bırakan yeni bir yapımdan bahsedeceğiz. Bu oyunun adı Valheim.

Coffee Stain Publishing Valheim adlı bir şirket tarafından piyasaya sürülen, henüz erken erişim aşamasında olan bir prodüksiyon. Tek oyunculu veya çevrimiçi kooperatif olarak oynanabilen oyun size ihtiyacınız olan hayatta kalmayı sağlıyor. Vikinglerden ilham alan oyun artık GTA 5, Apex Legends ve PUBG gibi popüler oyunlardan daha sık oynanıyor. Aslında, Steam'de Valheim'den daha popüler olan sadece 2 oyun var. Bunlar; CS: GO ve Dota 2.

Valheim'ın eş zamanlı oyuncu sayısı, 350 bin bandını aşmış durumda

Hayatta kalma türünün yanı sıra açık dünya ve RPG deneyimi sunan oyun, Valheim'in kurgusal dünyasında yer alıyor. Kargaşa çıkarmak için gönderilen yaratıkların yanı sıra Viking tanrılarına düşman olan onlarca tehlikeli unsur bulunuyor ve oyundaki amacınız tüm bu zorluklardan kurtulmak. Grafiklere bakacak olursak günümüz teknolojisinin arkasında duran oyun, hikayesi ve ilgi çekici yapısı ile oyuncuları kendine çekmeyi başarmıştır. Valheim'ın 350.000 oyuncuyla hemen ciddi bir rekora ulaşması bunun en açık göstergesi.

Valheim'ın en önemli özelliklerinden biri sistem gereksinimleridir. Öyle ki geliştirme ekibi hemen hemen her bilgisayarda çalışabilen bir oyun tasarladı. Steam'deki sistem gereksinimlerine göre 3 GHz hız sunan herhangi bir Intel Core i5 işlemci, 8 GB RAM ve NVIDIA GeForce GTX 970 grafik kartı, bu oyunu maksimum ayarlarda oynamanıza olanak tanır. Oyunu yüklemek için 1 GB boş alan gereklidir. Oyuncuların "Son Derece Olumlu" dedikleri bu oyun, Türkçe altyazılı ve Türkçe menü de sunuyor.

2 Şubat'ta Erken Erişim'de yayınlanan oyun, haftada yaklaşık 1 milyon sattı. Bu sayının kat kat artması beklenirken, Valheim en çok izlenen Twitch kategorilerinden biri haline geldi. Bu oyun hakkında daha detaylı bilgiye sahipseniz ve 32 TL'ye satın almak istiyorsanız buradaki bağlantıdan Valheim'in Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.

Tepkiniz Nedir?

like
2
dislike
0