WhatsApp'ın hangi bilgileri topladığını nasıl öğrenirsiniz? WhatsApp hangi verileri toplar?

Diğer tüm uygulamalar gibi, WhatsApp da kullanıcı verilerini toplar. WhatsApp ayrıca kullanıcıların hangi verileri topladığını görmelerine izin verir. Ayrıca uygulamanın hakkınızda ne bildiğini de öğrenebilirsiniz. WhatsApp'ın hangi verileri topladığını görmenin adım adım yolu.

WhatsApp'ın hangi bilgileri topladığını nasıl öğrenirsiniz? WhatsApp hangi verileri toplar?
WhatsApp'ın dünya çapında milyarlarca aktif kullanıcısı var ve yakın zamanda yayınlanan kullanıcı sözleşmesi tüm dikkatleri üzerine çekti, tüm kullanıcıların kabul etmesi gerekiyor ve WhatsApp'ın hangi verilere ulaşabileceği sorusunu gündeme getirdi.

WHATSAPP'IN KARARI SONRASI NELER DEĞİŞECEK?

Kullanıcılar haklı olarak şüpheyle yaklaşıyorlar, çünkü Cambridge Analytica skandalının uygulamanın sahibi olan Facebook ile olan izleri hala akıllarında taze.

Facebook gibi Webtekno'da yer alan bilgilere göre WhatsApp, kullanıcı hakkında veri toplar ve durumu gizlemez. İsterseniz hakkınızda hangi bilgilerin toplandığını detaylı olarak kontrol edebileceğiniz bir rapor talep edebilirsiniz.

Üstelik başvuru süreci çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. WhatsApp'ın sizin hakkınızda hangi verileri topladığını, hangi verileri topladığını ve diğer alışılmadık ayrıntıları bu mesajda bulabilirsiniz.

WhatsApp’ın topladığı bilgilere nasıl ulaşılır?

Adım #1: WhatsApp mobil uygulamasını açın.
Adım #2: Ayarlar sayfasını açın.
Adım #3: Hesap seçeneğine dokunun.
Adım #4: Hesap Bilgilerini Talep Et seçeneğine dokunun.
Adım #5: Raporu Talep Et seçeneğine dokunun.
Adım #6: Raporunuz 3 gün içerisinde tarafınıza gönderilecek.

Adım 1: WhatsApp mobil uygulamasını açın: WhatsApp hesap bilgileriyle ilgili bir rapor talep etmek için akıllı telefonunuzda yüklü olan WhatsApp mobil uygulamasını iOS veya Android işletim sistemi ile kullanmanız gerekir. WhatsApp Web üzerinde hesap bilgilerinin yer aldığı raporlar şu anda talep edilemez.

Adım # 2: Ayarlar sayfasını açın: WhatsApp mobil uygulamasını açtıktan sonra Android kullanıcıları Ayarlar sayfasına sağ üst köşedeki üç nokta butonundan, iOS kullanıcıları ise ekranın alt kısmındaki sekmeden ulaşabilirler. Hesabınızla ilgili tüm ayarlamaları buradan yapabilirsiniz.

Adım 3: Hesap seçeneğine dokunun: Ayarlar sayfasında WhatsApp hesabınızla ilgili birçok düzenleme ve değişiklik yapabilirsiniz. Hesap seçeneği ile ayrıntılı hesap ayarlarını gösteren bir sayfa açarsınız ve hesap bilgilerinizle rapor almak için ilk adımı atarsınız.

Adım # 4: Hesap Bilgilerini Talep Et'e dokunun: Hesap ayarları sayfasında gizlilik, güvenlik, iki aşamalı doğrulama, numara değişikliği ve hesap silme gibi hesabınızda önemli değişiklikler yapabilirsiniz. Hesap bilgileri raporunu görüntülemek için Hesap Bilgilerini Talep Et'e dokunmanız gerekir.

5. Adım: Rapor İste'ye dokunun: Hesap Bilgilerini Talep Et sayfasında, bununla ilgili ayrıntılı bilgileri ve bir Rapor İste düğmesini göreceksiniz. Bilgileri inceledikten ve yönlendirme bağlantınız aracılığıyla çok daha fazla bilgi aldıktan sonra, Rapor İste'ye dokunun.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0