Apple, Batarya Kapasitesini ve Ömrünü Uzatacak Patentler Aldı

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, geçtiğimiz Perşembe günü Apple tarafından alınan yeni patentleri duyurdu. Bu patentler doğrultusunda ABD teknoloji devi, önemli pil iyileştirmeleri yapacak.

Apple, Batarya Kapasitesini ve Ömrünü Uzatacak Patentler Aldı

Akıllı telefonlarımız daha fazlasını yapabildiği için daha fazla enerjiye ihtiyaçları var. Bu nedenle, akıllı telefon üreticileri sürekli olarak daha iyi piller üretmeye çalışıyorlar. Bu yıl da durum farklı değil.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, Apple'ın yakın zamanda başvurduğu pil teknolojisi ile ilgili üç yeni patent açıkladı. Bu patentlerden biri daha büyük bir pile işaret ederken, diğeri pil ömrünü uzatmak için tasarlanmıştır.

|Çift elektrotlu patent

Apple pil patentine baktığımızda, pozitif ve negatif elektrotların olması dikkat çekiyor ve patent ABD Enerji Bakanlığı ile birlikte geliştirildi. Yani ABD Enerji Bakanlığı bu patentin en azından belirli bir yüzdesine sahip olacak.

Apple, bu patentlerde açıklanan teknolojileri uyguladığında, pil performansını iyileştirmek için ortalama voltajı yükselten bir kaplama uygulayacaktır. Amerika Birleşik Devletleri Enerji Bakanlığı'nın şirketi ve çalışanları, lityum iyon katot malzemelerini birleştiren bir yüzey kaplaması geliştirdi. Bu kaplama, geleneksel alümina kaplamadan önemli ölçüde farklıdır.

Apple'a göre, kaplama olarak lantan ve titanyum içeren lityum iyon oksitlerin kullanımının belirli avantajları vardır. Kobalt oksit veya alümina kaplamadan daha üstündür ve daha dayanıklıdır. Şirket bu patenti iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV, Mac ve aksesuarlarda kullanmayı planlıyor.

|Yeni batarya kasası

Apple ayrıca yeni bir pil muhafazasının patentini aldı. Bu patent sayesinde şirket, cihazların içindeki diğer bileşenlere zarar vermeden daha büyük piller yerleştirebilecek. Bu patent aynı zamanda Apple'ın cihazlarının elektrik bağlantılarında değişiklik yapabileceğini de göstermektedir.

Şirketin piller konusundaki en son patenti, pilin şişmesi sorunlarına odaklanıyor. Bu teknoloji ile Apple cihazlarının pilinde kısmen ve hafif bir şişme bile tespit edilebiliyor.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0