GTA V’in bugüne kadarki satış rakamı açıklandı!

GTA V’in bugüne kadarki satış rakamı açıklandı!

GTA V’in bugüne kadarki satış rakamı açıklandı!

Grand Theft Auto V, Rockstar ve Take-Two yayıncısı için büyük bir başarı olmaya devam ediyor. Mali açıklamalara göre GTA V, ilk sürümünden bu yana 140 milyonun üzerinde satış gerçekleştirdi.

Oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X'e bu yılın sonlarında geleceği göz önüne alındığında gelirlerin artmaya devam etmesi bekleniyor. Bir başka Rockstar oyunu olan Red Dead Redemption 2, GTA'yı 36 milyon kopya ile takip etti.

GTA V evreni her geçen gün büyüyor 

İlk çıkışının üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen, GTA V en iyi satış dönemini geçtiğimiz 2020'de yaşadı.

Take-Two, geçen yıl oyunun 2013'te PS3 ve Xbox 360'ta piyasaya sürülmesinden bu yana en çok kopya sattığını duyurdu. Oyunun satışlarının da şirketin üçüncü çeyrek tahminini aşarak yüzde 28 arttığı görüldü.

Sürekli çevrimiçi güncellemeler almaya devam eden oyun, Aralık ayında The Cayo Perico Heist adlı bir güncelleme aldı. Güncellemenin yanı sıra oyuna yeni ada, gece kulübü, yeni araçlar ve silahlar gibi yenilikler de eklendi.

Geçen yıl Take-Two tarafından yapılan bir duyuruda, Grand Theft Auto Online'ın hem yeni gelenler hem de yeni gelenler için tarihteki en yüksek katılım oranına sahip olduğu bildirildi.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde, Grand Theft Auto Online'ın bağımsız sürümü PS5 ve Xbox Series X / S için piyasaya sürüldüğünde sayı daha da artacak.

Tepkiniz Nedir?

like
4
dislike
0