Steam'e Yeni Bir Türk Yapımı VR Oyun Geliyor: 'Naau: The Lost Eye'

Steam, 25 Şubat'ta yepyeni bir VR oyununa ev sahipliği yapacak. Bağımsız Türk geliştiriciler tarafından geliştirilmekte olan "Naau: The Lost Eye" isimli bu oyun, kurgusal bir evrende enerji taşı çalınan Nauu isimli karakterin aksiyon dolu maceralarına odaklanıyor.

Steam'e Yeni Bir Türk Yapımı VR Oyun Geliyor: 'Naau: The Lost Eye'

Her geçen gün daha da gelişen video oyun sektörü, ülkemizdeki yaratıcıların da ilgisini çekiyor. Bu bağlamda hemen her gün Türkiye'de yapılan yeni bir oyunla karşılaşıyoruz. Üstelik bu oyunların gelecek vaat eden geleceği oyun dünyasının dikkatinden kaçmayacaktır. Bu haberimizde Gamebit Studio tarafından yapılan ve yakında Steam üzerinden erişime açılacak olan bir VR oyunundan bahsedeceğiz.

25 Şubat'ta çıkacak olan oyuna, geliştirme ekibi tarafından planlandığı üzere Naau: The Lost Eye adı verildi. Valve Index, HTC Vive ve Oculus Rift gibi sanal gerçeklik ekipmanlarında oynanabilen oyun, oyunculara eşsiz bir dünyada eşsiz bir deneyim vaat ediyor. Naau: Aksiyon dolu bir yapım olan Kayıp Göz, grafikleriyle oyuncuları etkiliyor gibi görünüyor.

Naau: Son araştırmanın Türk geliştiriciler tarafından yapıldığı Kayıp Göz, Naau adlı bir karakterin maceralarına odaklanıyor. Üç gizemli kişi, Nauu'ya ait bir enerji taşını çaldı ve Nauu onu takip ediyor. Burada yer altı şehirleri, antik kentler ve görünmez yapılarla bezenmiş onlarca farklı lokasyonda geçen bir oyunda amacınız ipuçlarını toplayarak ve bulmacaları çözerek çalınan bir enerji taşı bulmaya çalışmaktır. Ancak bu süreçte karşınıza çıkan canlıları yenmeli ve taşın sağladığı enerjiyi dış kaynaklardan sağlamalısınız.

Naau: VR donanımı ile oynanacak olan The Lost Eye, doğal olarak VR donanımını destekleyen bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Bu bağlamda şirket, Intel Core i7-6700K işlemci, 16 GB RAM ve NVIDIA GeForce GTX 980 ekran kartının bu oyunu yüksek ayarlarda oynayabileceğini iddia ediyor. Ayrıca Türk geliştiriciler tarafından tasarlanan bu oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek ve istek listenize eklemek istiyorsanız, Naau'nun Steam listeleme sayfasına erişmek için buradaki bağlantıyı takip edebilirsiniz: The Lost Eye.

Tepkiniz Nedir?

like
2
dislike
0