Xiaomi, 2.000 Türk vatandaşını işe alacak

Xiaomi, Oppo, Vivo ve Samsung gibi teknoloji firmaları; marka, Çin'de kurulan fabrika ve üretim üsleri için çalışmaya başladı. Öte yandan Xiaomi, işe alım sürecini hızlı bir şekilde el ele tutuşarak başlattı ve 2021'in ilk çeyreğinde üretime başladı. Hakkı Alkan bu konudaki görüşlerini sizlerle paylaştı.

Xiaomi, 2.000 Türk vatandaşını işe alacak

Xiaomi’nin üretim yapacağı dördüncü ülke Türkiye oldu 

Xiaomi, ülkemizdeki üretimi için Endüstri 4.0'ın tüm imkanlarını kullanacak. Bu yatırım sayesinde marka hem fiziksel hem de zihinsel olmak üzere yaklaşık 2.000 kişiye istihdam sağlayacak. Salcomp ile ortaklaşa kurulacak fabrika, yıllık 5 milyon telefon üretim kapasitesine sahip olacak.

Şirket yaptığı basın açıklamasında, “Xiaomi olarak en önemli önceliğimiz bulunduğumuz her bölgede katma değer yaratarak o bölgenin yerel bir parçası haline gelmek. Bu sebeple Türkiye’nin üretim yapacağımız dördüncü ülke olmasından dolayı çok mutluyuz. Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla; Türkiye’de üretime başlayacak olmaktan duyduğumuz heyecanı paylaşmak isteriz” ifadelerini kullandı.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0