YouTube, 2021 yılında gelecek özelliklerini açıkladı

YouTube, 2021 yılında gelecek özelliklerini açıkladı!

YouTube, 2021 yılında gelecek özelliklerini açıkladı

YouTube Ürün Direktörü Neal Mohan, "Shorts" adı verilen TikTok benzeri bir video formatıyla başlayarak bu yıl platformda yeni özelliklerin sunulacağını duyurdu.

Aralık ayında Hindistan'da bir test özelliği olarak lanse edilen Short, o kadar başarılı oldu ki, Hintli film yapımcıları tarafından yayınlanan videolar da dahil olmak üzere dünya çapında günde 3,5 milyardan fazla görüntüleme elde etti. Formatın beta sürümü, Mart ayından itibaren ABD'de satışa sunulacak.

YouTube’un, gelecek özellikleri iddialı

Ayrıca YouTube video segmentlerinin kullanışlılığını da artırır. Hatırlayacağınız üzere 2020'de platform, tek tıkla gezinmeyi kolaylaştıran ve izleyicileri izlemek istedikleri filmin belirli bölümlerine götüren bir bölüm özelliği sundu.

YouTube yakında bu özelliği daha sezgisel hale getirecek ve içerik oluşturucu kendi bölümlerini oluşturup yüklemese bile ilgili videolara otomatik olarak bölümler ekleyebileceksiniz.

Yakın gelecekte YouTube TV, abonelerin varsa 4K şovları izlemelerine veya çevrimdışı görüntüleme için DRV'ye indirmelerine olanak tanıyan bir eklenti seçeneği de sunacak. Eklenti ayrıca evde sınırsız eşzamanlı akışa izin verebilecek.

Bu yılın ilerleyen günlerinde YouTube Kids, ebeveynlere ana platformdan çocuklarının izleme tercihlerine belirli videolar ve kanallar ekleme olanağı veren bir seçenek de dahil olmak üzere yeni araçlar sunacak.

Ayrıca, içerik oluşturuculara para kazanmanın farklı bir yolunu sunmak amacıyla YouTube, alkış özelliğinin 2020'de test özelliği olarak kullanıma sunulmasının ardından bu yıl daha fazla kullanıma izin verecek. Son olarak Google, platformun bu yıl yayınlamayı planladığı güncellemeleri açıklayan bir dizi blog yayınlayacağını belirtiyor.

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0